Napi Oroszország, avagy ha érteni akarod, hogy merre halad Moszkva, kövesd az orosz belpolitikai híreket

2014 után Putyin Sztálinról alkotott (nyilvános) nézetei új szakaszba jutottak.

2014 után Putyin Sztálinról alkotott (nyilvános) nézetei új szakaszba jutottak.
Április negyedike egy hazug, soha nem létezett ünnep mementója.
A publicista szerint Trump különös, ocsmány formát választott arra, hogy megemlékezzen a holokauszt nyolcvanadik évfordulójáról.
„A nyugatiak által szállított nagy hatótávolságú rakéták használatára vonatkozó korlátozások feloldása nélkül nehéz elképzelni, hogyan lehetne a háborút Ukrajna javára billenteni” – írja a brüsszeli lap.
Az orosz elnök elmondása szerint egyszer sem beszélt Orbán Viktorral a történelmi régióról.
„Soha nem vált a magyar köztudat részévé a ránk erőltetett idegen kultusz, így pedig könnyen meg lehetett szabadulni Lenintől is” – történész a 100 éve meghalt Leninről.
Az egyik a demokrácia bolsevik felfogását követve megvonná a szavazati jogot Orbán Viktortól, a másik pedig rögtön autokratának nevezi.
Na csak eljutottak oda, ami eleve beléjük volt kódolva.
„Nagy bűntetthez nagy eszme kell!” címmel látogatható csütörtöktől az amerikai-magyar képzőművész tárlata a Terror Házában.
A sajtóban és a kommentmezőkben, s így a falamon is tömegével megjelent putyinista megnyilvánulás egyértelműen Soros trükkje volt.
Bevallom, többször is utána kellett nézzek a hírnek, annyira nem tűnt hihetőnek.
Simon Sebag Montefiore szerint az orosz elnök képtelen irányítani a saját udvarát, és nem tudta megakadályozni a vetélytársak nyílt ellenségeskedését – ez fordult azután át a zendülésbe két hónappal ezelőtt.
Az ortodox egyház elhatárolódott az avatáson részt vevő papoktól.